Брейдън Пойнт отбелязва два гола, Никита Кучеров има 4 асистенции при победата на Лайтнинг с 4-1 над Шаркс
AP News | 2024-03-22 | 07:16:34

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Брейдън Пойнт вкара два гола, Никита Кучеров има четири асистенции и Тампа Бей Лайтнинг победи Сан Хосе Шаркс с 4-1 в четвъртък вечерта за петата си поредна победа.

Светкавицата, в разгара на пътуване от пет мача, увеличи преднината си за първото място с уайлд кард в Изтока Конферентна среща до четири точки над Ред Уингс.

Пойнт прекъсна равенството 1-1 с пауърплей гол 34 секунди след третия период, вкарвайки при отскочила топка след удар на Кучеров. Това беше 14-ият гол за Пойнт в последните му 15 мача. Кучеров – който е лидер в НХЛ със 122 точки – удължи поредицата си от асистенции до 12 мача, най-дългата в историята на франчайза.

Антъни Дюклеър, който беше продаден на Светкавицата от Шаркс в крайния срок, увеличи преднината до 3-1 в 6:50 на третия период. След това Пойнт добави 40-ия си гол за сезона със зрелищен пас на Кучеров, който нанесе подаване без поглед зад голлинията, докато на колене се бореше за разхлабена шайба.

Никълъс Пол също вкара за Тампа Бей, а Уилям Еклунд отбеляза гол на Сан Хосе.

Андрей Василевски направи 20 спасявания за Светкавицата. Вратарят на Шаркс Макензи Блекууд, който се завърна след триседмично отсъствие поради контузия в слабините, направи 17 спасявания.

Акулите загубиха шестата си поредна загуба и имат само една победа в последните си 16 мача, завръщайки се у дома след гостуване от пет мача без победа. Тампа Бей се подобри до 9-1-1 в последните 10 срещи със Сан Хосе.

Светкавицата вкара пет минути след мача, възползвайки се от странен отскок, когато пас на Виктор Хедман от задните бордове се насочи право към Пол отпред.

Еклунд изравни играта минути по-късно, завършвайки прекъсване двама на един след обрат в центъра на леда.

Дюклеър се завърна в Сан Хосе дни след като беше раздаден от бившия си клуб, отбелязвайки четвъртия си гол в пет мача със Светкавицата за своя четвърти 20-ти гол голов сезон в кариерата му.

Lightning: Посетете Лос Анджелис в събота вечер.

Sharks: Домакин на Чикаго в събота вечер.